خانه / ویژه استقلال و پرسپولیس / هنوز «پک» را ندیدیم چه برسد بخواهیم از آن استفاده کنیم!/ تیم ملی شرایط قهرمان شدن در آسیا را دارد

هنوز «پک» را ندیدیم چه برسد بخواهیم از آن استفاده کنیم!/ تیم ملی شرایط قهرمان شدن در آسیا را دارد

پرسپولیس نیوز: مدیر تیم فوتبال امید ایران گفت: ما هنوز حتی پک را ندیدیم چه برسد بخواهیم در آن تمرین کنیم و وقتی این مرکز خالی است تیم امید هم باید از آن استفاده کند.

تیم فوتبال امید ایران که این روزها آماده مسابقات انتخابی المپیک توکیومی‌شود با مشکلات زیادی دست‌وپنجه نرم می‌کند. گفت‌وگویی با مدیر تیم امید انجام دادیم.

حمید استیلی در مورد تیم امید و حضور تیم ملی فوتبال بزرگسالان در جام ملت‌های آسیا و … صحبت‌هایی انجام داد که متن کامل آن ار در ادامه می‌خوانید:

*دور جدید تمرینات تیم امید با ۴۲، ۴۳ بازیکن آغاز شده، ابتدا در مورد شرایط این روز‌های تیم امید و این اردو صحبت کنید؟

دور جدید تمرینات تیم امید این روز‌ها درحال پیگیری است و ما قبلا هم با ۳۲، ۳۳ بازیکن اردوی قبلی را برگزار کردیم. کادرفنی ما بر سر بازی‌های امید‌ها و لیگ یک و لیگ برتر می‌روند و بازیکنان را به صورت کامل رصد می‌کنند. می‌خواهیم همه استعداد‌ها را کشف کنیم تا بتوانیم به خوبی از آنها کمک بگیریم. حدود ۵ روزی این بازیکنان جدید را به اردو آوردیم و پس از این اردو، این روز‌ها اردوی دوم خود را پیگیری می‌کنیم. برنامه ریزی کادرفنی تیم امید به شکلی بوده که از ۲، ۳ ماه پیش آغاز شده و کادرفنی آینده‌نگری کرده‌اند. ما سعی کردیم در بازی‌های آسیایی با بازیکنان زیر ۲۱ سال حضور پیدا کنیم تا این بازیکنان هم بتوانند در مسابقات انتخابی المپیک به ما کمک کنند.

همچنین ما از تیم‌های دیگر هم خیلی زودتر کار خود را شروع کردیم، چون قصد داریم طلسم ۴۴ ساله نرفتن به المپیک را بشکنیم. البته انتخاب بازیکنان بسیار سخت بوده، چون استعداد‌های بسیاری وجود دارند که انتخاب تعدادی از آنها بسیار کار سختی است. ما همچنان بازیکنان را زیر نظر داریم و اگر کسی بتواند به تیم امید کمک کند از او دعوت می‌کنیم. ۴ لژیونر هم و امیدواریم که آنها هم به ما کمک خوبی کنند. به شکلی برنامه ریزی کرده‌ایم که به باشگاه‌ها فشار نیاید و بتوانیم به راحتی بازیکنان را در اختیار داشته باشیم، اما از همه چیز مهم‌تر برای تیم امید بازی‌های تدارکاتی است.

*بازی‌های دوستانه برای تیم امید به سختی آماده می‌شود و به نظرتان این نقص آماده کردن بازی دوستانه را چطور باید برطرف کرد؟

مهم‌ترین فاکتور برای این بازیکنان که برای بازی‌های انتخابی المپیک آماده شوند بازی تدارکاتی است. زمانی که بازی‌های انتخابی المپیک آغاز شود دیگر جای اشتباه وجود ندارد و باید با تمام توان ظاهر شویم. شاید در تورنمنت‌های دیگر یا بازی‌های آسیایی اگر اشتباهی پیش بیاید مشکلی نباشد، اما در مسابقات انتخابی المپیک اشتباه جایی ندارد. ما از مسئولان فدراسیون می‌خواهیم بازی‌های تدارکاتی زیادی با تیم‌های بین‌المللی داشته باشیم تا بازیکنان ما تجربه خوبی کسب کنند.

البته فدراسیون در حال حاضر با ما همکاری می‌کند و تیم امید عراق هم قرار بود با ما بازی دوستانه انجام دهد، اما در لحظات آخر این بازی از سوی آنها لغو شد. با چند تیم از آسیای میانه صحبت کردیم، ولی دیگر در این اردو زمان برگزاری بازی دوستانه نداریم و برای اردوی بعدی باید بازی داشته باشیم. هر قدر هم که کادرفنی به بازیکنان تمرین دهند باز هم تا چند بازی دوستانه خوب برگزار نکنیم بازینکنان آن هماهنگی لازم را پیدا نمی‌کنند و امیدواریم که این کار هر چه زودتر صورت گیرد.

*روی لژیونر‌ها تا چه اندازه حساب کردید، به هر حال آنها در خارج از کشور بازی می‌کنند و شاید کمی توقع بیشتر باشد؟

لژیونرهای ما بازیکنان خوبی هستند و یکی از آنها هم که امید نورافکن کاپیتان تیم ما است. این بازیکن شخصیت خوبی دارد و چیزی که برای ما خیلی اهمیت دارد رفتار و اخلاق است. شاید در جاکارتا خیلی‌ها می‌توانستند در تیم امید باشند، اما گاهی اوقات با یک رفتار یا اخلاق خاص که از سوی خود نشان دادند دیگر کنار ما نبودند. کسانی که در کادرفنی ما حضور دارند همه در گذشته بازیکنان بزرگی بودند و در تورنمنت‌های بزرگی بازی کردند.

حضور رضا شاهرودی، سهراب بختیاری‌زاده و دیگر افراد کادرفنی به بازیکنان انگیزه می‌دهد و آنها دوست دارند که روزی به جایگاه این افراد برسند. امیدوارم بتوانیم تیم خوبی درست کنیم و بازیکنان خوبی تحویل فوتبال کشور بدهیم. در همان بازی‌های جاکارتا چند بازیکن تیم امید را برای لیگ‌های خارجی خواستند و این نشان دهنده این است که وقتی یک بازی بین‌المللی انجام می‌شود این بازیکنان جوان دیده می‌شوند. اطمینان می‌دهم که بازیکنان تیم امید در سال‌های بعد شاکله تیم ملی بزرگسالان خواهند بود، چون کیفیت لازم را دارند، اما باید در کنار مسائل فنی در اخلاق و حرفه‌ای گری هم رشد کنند.

*خیلی روی اخلاق تاکید دارید. در جاکارتا هم اخلاق را فدای مسائل فنی نکردید و محمدامین اسدی را به همین دلیل از تیم کنار گذاشتید. در حال حاضر زمان گذشته و محرومیت اسدی هم تمام شده آیا این بازیکن شانس حضور دوباره در تیم امید را دارد؟

به هر حال اشتباه ممکن است از سوی هر کسی رخ دهد، اما همین که آن فرد متوجه اشتباه خود شود برای ما کافی است. قطعا اگر بازیکنان در باشگاه‌های خود شرایط خوبی داشته باشند به تیم امید دعوت می‌شوند. حتی اگر بازیکنان قبل از جاکارتا این روز‌های شرایط بهتری نسبت به گذشته پیدا کرده باشند از آنها هم دعوت می‌کنیم. هنوز هم شانس برای حضور بازیکنان جدید وجود دارد. اگر این بازیکنان اشتباهات خود را متوجه شوند قطعا دوباره کنار تیم خواهند بود.

*این روز‌ها تیم امید مشکل زمین تمرین دارد و با توجه به اینکه تیم بزرگسالان در زمین پژوهشگاه صنعت نفت در حال تمرین است، اما باز هم تیم امید در آکادمی تمرین نمی‌کند، دلیل این موضوع چیست؟

مشکل اصلی این روز‌های تیم امید برای تمرین مکان و زمین تمرین است. ما این روز‌ها در هتل مستقر نیستیم و در جایی اردو زدیم که در هر اتاق ۵، ۶ بازیکن حضور دارند و یک هتل آپارتمان گرفتیم، اما همه اینها را می‌شود تحمل کرد، اما اگر زمین تمرین خوبی نداشته باشیم را نمی‌شود کاری کرد. در اردو‌های قبلی در زمین کارگران تمرین می‌کردیم و کیفیت آن خیلی بد نبود و می‌شد تمرین کرد، اما نمی‌دانم چه اتفاقی افتاد که ظرف یک ماه‌ونیم پیش زمین آکادمی از بین رفته و خراب شده است و فعلا نمی‌شود در آن تمرین کرد. باشگاه‌های ما مثل همه جای دنیا باید زمین‌های اختصاصی داشته باشند، اما حالا که باشگاه‌ها ندارند حداقل تیم ملی باید ۴، ۵ زمین تمرین داشته باشد که اینطور نیست. به نظرم باید این شرایط مدیریت شود و درست است که اولویت با تیم ملی بزرگسالان است، اما تیم امید هم اولویت دوم بوده و هم زیر نظر فدراسیون هستیم.

*فدراسیون فوتبال مرکز «پک» را در اختیار تیم امید گذاشته است؟

ما هنوز حتی پک را ندیدیم چه برسد بخواهیم از آن استفاده کنیم. این امکانات برای تیم‌های ملی درست شده و وقتی این مرکز خالی است تیم امید و تیم‌های ملی دیگر و حتی بانوان هم باید استفاده کنند، چون همه ما زیر نظر فدراسیون فوتبال هستیم، ولی هنوز در این مرکز را باز نکرده‌اند که هیچ، حتی اجازه ندادند آن را نگاه کنیم. فدراسیون باید برنامه ریزی انجام دهد که همه تیم‌های ملی از این مجموعه استفاده کنند.

*تیم ملی بزرگسالان ایران این روز‌ها خود را برای جام ملت‌های آسیا آماده می‌کند. خیلی‌ها از این تیم انتظار قهرمانی دارند، چون حسرت آن‌ سال‌ها است که بر دل فوتبال دوستان مانده، آیا باید از این تیم انتظار قهرمانی داشت؟

تیم ملی ما از بازیکنان و کادر فنی خوبی بهره می‌برد و در جام جهانی هم آنها عملکرد خوبی داشتند. در بازی با ازبکستان هم به قول معروف یک سر و گردن از حریف بالاتر بودیم آن هم در زمین آنها. به نظرم شرایط قهرمانی را داریم و با تمام شرایط اقتصادی موجود امکانات خوبی برای تیم ملی فراهم شده است و این امکانات برای قهرمانی آنها است. مردم با فوتبال خوشحال می‌شوند و خوب است که با یک قهرمانی شیرین این مردم را خوشحال کنیم. تیم امید هم پشتوانه تیم بزرگسالان است و اگر یک برنامه ریزی درست و منظم داشته باشیم می‌توانیم سال‌های سال تیم ملی خوبی داشته باشیم.
لينک منبع

درباره ی admin

همچنین ببینید

گزارش تمرین پرسپولیس/ مرور کارهای تاکتیکی و فوتبال هدفمند در دستور کار شاگردان برانکو

پرسپولیس نیوز: تیم فوتبال پرسپولیس آخرین جلسه تمرینی خود پیش از دیدار برابر سایپا را امروز …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *