خانه / ویژه استقلال و پرسپولیس / نفرات مهمی رفتند اما شخصیت پرسپولیس حفظ شده است/ پرسپولیس باید الدحیل را مدیریت کند

نفرات مهمی رفتند اما شخصیت پرسپولیس حفظ شده است/ پرسپولیس باید الدحیل را مدیریت کند

پرسپولیس نویز: مربی پیشین تیم فوتبال پرسپولیس گفت: بازیکنان خوبی از پرسپولیس جدا شدند اما تیم همچنان کیفیت و شخصیت خود را حفظ کرده‌اند.

حسین عبدی در مورد بازی حساس پرسپولیس مقابل الدحیل قطر اظهار داشت: تیم قطری حریف فوق‌العاده سخت و آماده‌ای است، اما دلیل نمی‌شود بازیکنان تیم ما وظایف‌شان را به‌درستی انجام ندهند تا مبادا کار سخت‌تر شود. ما می‌توانیم با یک مدیریت خوب زمانی و حفظ تمرکز به آنچه می‌خواهیم در این بازی برسیم.

پرسپولیس باید بازی را مدیریت کند
وی افزود: بازی در قطر در واقع راند اول مبارزه با الدحیل است و باید شرایط را طوری پیش ببریم که در تهران کارمان به مراتب راحت‌تر باشد. البته نمی‌گویم با یک تساوی در آنجا همه چیز تمام است بلکه بازی در آزادی هم سختی خاص خودش را دارد، اما فرق بازی داخلی با خارج از خانه این است که شما در زمین خودتان بهتر می‌توانید حریف‌تان را کنترل کنید. اولین چیزی که در بازی رفت اهمیت دارد این است که بازنده بازی نباشیم و اگر این اتفاق با گل نخوردن همراه باشد عالی است. اگرچه برخی وقت‌ها شرایط بازی طوری پیش می‌رود که شما می‌توانید با یک ضدحمله و استفاده از کوچک‌ترین فرصت‌ها حتی برنده از میدان بیرون بیایید که این فوق‌العاده است.

دست برانکو روی نیمکت خالی است اما…
عبدی در واکنش به این موضوع که مدام گفته می‌شود پرسپولیس با کمترین داشته‌ها به مصاف الدحیل پرستاره می‌رود، خاطرنشان کرد: درست است که پرسپولیس تعدادی از مهره‌های خوب خود از جمله محسن مسلمان، وحید امیری، صادق محرمی، فرشاد احمدزاده و مهدی طارمی را از دست داده است، اما نفراتی که جایگزین آنها شده‌‌اند همان‌هایی هستند که در این چند بازی دو فصل اخیر به عنوان بازیکن تعویضی به میدان می‌آمدند و به نوعی با تاکتیک تیم غریبه نیستند. در همین بازی‌های اخیر پرسپولیس هم مشخص بود که کیفیت بازی تیم نسبت به قبل پایین نیامده و شخصیت بالای خود را حفظ کرده است، در واقع پرسپولیس بیشتر نیمکتش ضعیف شده و دست برانکو تا حدی برای تعویض و تغییر روند بازی بسته است. اگرچه منشا و مصلح نمی‌توانند بازیکنان تعویضی بدی باشند. همان‌طور که گفتم حفظ تمرکز و مدیریت بازی از هر چیزی در بازی فردا مهم‌تر است.

گل نخوردن در قطر در اولویت باشد
مربی پیشین تیم فوتبال پرسپولیس در پاسخ به این سؤال که بهترین نتیجه برای سرخپوشان چه نتیجه‌ای می‌تواند باشد، عنوان کرد: اگر احساسی بخواهیم نظر دهیم قطعاً پیروزی در قطر نتیجه ایده‌آلی است اما منطقی این است که برای نباختن راهی میدان شویم و بازی و زمان آن را طوری مدیریت کنیم که دروازه‌بان باز نشود. گل نخوردن در این بازی فوق‌العاده اهمیت دارد. قطعاً هم مربیان تیم این موضوع را در اولویت قرار می‌دهند.

شکست‌های پرسپولیس در قطر دلایل زیادی داشته است
وی راجع به اینکه چرا پرسپولیس در سال‌های اخیر و حتی در زمان مربیگری خودش در این تیم در قطر بازنده بوده است، یادآور شد: دلیل خاصی ندارد. دلایلی زیادی می‌تواند برای شکست‌های بیرون از خانه پرسپولیس علی‌الخصوص در قطر وجود داشته باشد. عمده‌ترین آن هم اشتباهات بازیکنان در تصمیم‌گیری، عدم تمرکز، خوب آنالیز نکردن بازی توسط آنها در زمین مسابقه که هر یک از این عوامل می‌تواند باعث شکست تیم باشد. به هر صورت من امیدوارم پرسپولیس با یک بازی کم‌اشتباه و هوشمندانه بتواند یک نتیجه ایده‌آل در قطر کسب کند.
لينک منبع

درباره ی admin

همچنین ببینید

گزارش تمرین پرسپولیس/ مرور کارهای تاکتیکی و فوتبال هدفمند در دستور کار شاگردان برانکو

پرسپولیس نیوز: تیم فوتبال پرسپولیس آخرین جلسه تمرینی خود پیش از دیدار برابر سایپا را امروز …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *