خانه / ویژه استقلال و پرسپولیس / برانکو:‌ رضاییان به پرسپولیس برگردد حضورش در تیم ملی به چالش کشیده می‌شود/ حسینی برای دعوت به تیم ملی باید چطور بازی کند؟!

برانکو:‌ رضاییان به پرسپولیس برگردد حضورش در تیم ملی به چالش کشیده می‌شود/ حسینی برای دعوت به تیم ملی باید چطور بازی کند؟!

پرسپولیس نیوز: سرمربی تیم فوتبال پرسپولیس گفت: بعد از مدت زیادی دور هم جمع شدیم و مطمئن هستم همه ما بی‌صبرانه منتظر آغاز لیگ بودیم اما بازی‌ها مصادف با ایام محرم شده است.

برانکو ایوانکوویچ در نشست خبری پیش از دیدار تیمش مقابل نساجی مازندران اظهار داشت: مطمئنم که همه بی‌صبرانه منتظر ادامه لیگ بوده‌ایم. ما فردا مقابل تیمی بازی داریم که تازه و بعد از نزدیک ۲۰ سال به لیگ برتر آمده است.

فردا به حمایت هواداران‌مان نیاز داریم
سرمربی تیم فوتبال پرسپولیس در ادامه افزود: نساجی تلاش زیادی کرد که بعد از سال‌ها به لیگ برتر صعود کند و در روز آخر هم در یک بازی دراماتیک توانست راه‌آهن را شکست داده و جشن صعود بگیرد. ما برای بازی فردا به حمایت هواداران‌مان نیاز داریم، چرا که می‌دانیم هواداران کثیری از تیم رقیب به ورزشگاه خواهند آمد. نساجی مطرح‌ترین تیم مازندران است و در حال حاضر به دنبال این است که شرایطش را در جدول مسابقات بهبود ببخشد.

خودمان را برای یک بازی سخت مقابل نساجی آماده کرده‌ایم
وی با تقدیر از جواد نکونام ادامه داد: نیازی نیست که من بگویم نساجی چه هواداران متعصبی دارد. شاید این تیم در جدول جایگاه خوبی نداشته باشد، اما بازی‌هایی که به نمایش گذاشتند در حد بسیار مطلوب بوده است. آنها مقابل تراکتورسازی مساوی کردند، تا حدی که جان توشاک بعد از بازی گفت اگر مسابقه ۱۰ دقیقه ادامه پیدا می‌کرد، باخته بودیم! مقابل فولاد هم استحقاق باخت نداشتند. شاگردان نکونام در بازی آخرشان هم با یک نمایش خوب بازی را بردند. تیم نکونام هفت هشت بازیکن جدید خیلی خوب گرفته و مطمئناً بازی خیلی سختی در انتظارمان است. آنها بعد از ۲۰ سال اولین بازی‌شان را مقابل پرسپولیس ارائه خواهند کرد و انتظار آن را داریم که بازیکنان‌شان بسیار باانگیزه و پرتلاش ظاهر شوند، از هر نظر خودمان را برای یک بازی سخت آماده کرده‌ایم.

برای فردا بیرانوند و به احتمال فراوان رسن را نداریم
برانکو در ادامه یادآور شد: برای بازی فردا بیرانوند را نداریم، چرا که او به احتمال خیلی زیاد امشب برای تیم ملی بازی خواهد کرد. بشار رسن هم دیروز در بازی عراق مقابل کویت از ناحیه مچ پا مصدوم شده است و امشب وضعیتش را بررسی خواهیم کرد.

چون جاسوس‌مان در تمرین نساجی لو رفت اخراجش کردیم
سرمربی تیم فوتبال پرسپولیس در واکنش به مطرح شدن قضیه حضور جاسوس پرسپولیسی‌ها در تمرین تیم نساجی عنوان کرد: ما به این جور مسائل عادت کرده‌ایم، اینکه یک جوی راه بیندازند که برای پرسپولیس حاشیه درست کنند. به روش‌های مختلف این کار را می‌کنند، اما ما مسیر خودمان را ادامه می‌دهیم. در مورد جاسوس هم باید بگویم تیم منچسترسیتی ۲۰ آنالیزور دارد و وظایف این آنالیزورها این است که تمرینات و بازی‌های تیم‌های رقیب را زیر نظر بگیرند، اما ما جاسوسی که در تمرین نساجی پیدایش کردند اخراج کردیم، چرا که او با کلاه و لباس پلنگی به تمرین رفته بود و به این خاطر لو رفت. چون نتوانست کارش را خوب انجام بدهد و لو رفت او را اخراجش کردیم!

در جام جهانی هم بازی بسته و دفاعی بعضی تیم‌ها نتیجه‌بخش بود
وی درباره نوع بازی حریفان پرسپولیس که بیشتر شبیه ضدفوتبال است، تصریح کرد: بله، ما می‌دانیم که در هر بازی حریفان به بازی بسته و دفاعی روی می‌آورند. در جام جهانی هم دیدیدم که این شکل بازی برای بعضی تیم‌ها نتیجه‌بخش بود. به‌هرحال مقابل این نوع حریفان بازی کردن کار آسانی نیست. البته این مشکل پرسپولیس نیست خیلی تیم‌های بزرگ دنیا با این روش بازی تیم‌ها مشکل دارند وظیفه ما این است که تکالیف تاکتیکی به بازیکنان ارائه کنیم و آنها هم بدون اشتباه و فرصت‌طلب در زمین ظاهر شوند. ما در ادامه لیگ خیلی از این بازی‌ها را پیش رو داریم و باید با آن کنار بیاییم.

با تمام قوا به مصاف نساجی می‌رویم
برانکو درباره اینکه آیا قصد ندارد در بازی با نساجی به خاطر نزدیکی بازی با الدحیل قصد ندارد از نفرات جوانش استفاده کند، گفت: قبل از هر چیز باید از مدیریت و سرمربی نساجی تشکر کنم که پذیرفتند بازی دو روز زودتر برگزار شود این دو  روز برای ما ارزش زیادی دارد، چرا که بازیکنان روزهای بیشتری را استراحت خواهند کرد. به هیچ وجه ما قصد نداریم به بازیکنی از تیم‌مان استراحت بدهیم و با تمام قوا به مصاف نساجی خواهیم رفت. این یکی از مهمترین بازی‌های ما است و ما در مسیرمان بازی به بازی پیش خواهیم رفت.

فکر نمی‌کنم رضاییان به پرسپولیس برگردد چون داستان حضورش در تیم ملی به چالش کشیده می‌شود
سرمربی پرسپولیس در واکنش به اخبار منتشر شده در مورد بازگشت رامین رضاییان به پرسپولیس و وساطت علی پروین در این قضیه خاطر نشان کرد: من هم این خبر را شنیده‌ام، اما آنقدر می‌دانم که رضاییان عضو یک باشگاه مطرح بلژیکی است و فکر نمی‌کنم بخواهد به پرسپولیس برگردد، چرا که این قضیه داستان حضور او در تیم ملی را به چالش خواهد کشید. ضمن اینکه ما در پست رامین، حسین ماهینی، مهدی شیری که از نیم فصل به ما اضافه می‌شود و آدام همتی را در اختیار داریم.

نمی‌دانم رضاییان قراردادش را فسخ کرده است یا نه
وی در ادامه در واکنش به خبرنگاری که مدعی شد رامین رضاییان را با باشگاه بلژیکی فسخ کرده گفت: نمی‌دانم فسخ کرده یا نه، چرا که او با قراردادی ۲ ساله راهی بلژیک شد.

با هیچ بازیکنی مشکل نداشته و ندارم
برانکو در واکنش به اظهارنظر خبرنگار دیگری مبنی بر اینکه گفته می‌شود برانکو هر بازیکنی را کنار بگذارد دیگر محال است او به تیمش برگردد، تصریح کرد: من با هیچ بازیکنی مشکل نداشته و ندارم، اما اینکه دیدگاه و فلسفه خودم را دارم مسئله‌‌ای جداست. برای من فصل پیش در پست دفاع راست اولویت حسین ماهینی و بعد صادق محرمی بود که الان در اروپا بازی می‌کند. رامین رضاییان خودش کشور بلژیک را انتخاب کرد و از او در موقع لازم به خاطر تلا‌ش‌هایش تشکر کردیم. ضمن اینکه بهترین آرزوها را برایش داشتیم و الان چرا باید از این بازیکن ناراحت باشم؟

چیزی برای پنهان کردن نداریم
سرمربی تیم فوتبال پرسپولیس در واکنش به شایعه به وجود آمده در مورد اختلاف او با مصطفی قنبرپور و اینکه خواهان اخراج سرپرست تیمش شده است، گفت: در این مورد از گرشاسبی هم سؤال پرسیده‌اید؟ آیا در روزنامه‌ها این خبر تکذیب شده است یا خیر، چرا که باشگاه اعلام کرد که این خبر را تکذیب و از آن روزنامه شکایت می‌کنیم. متأسفانه دروغ می‌نویسند. شما در هر تمرین ما حضور دارید و چیزی وجود ندارد که من بخواهم پنهان کنم. خودتان بارها دیده‌اید که من چقدر با احترام در تمرینات با شما برخورد می‌کنم و بعد از رفتار مهربانانه حتی اگر بخواهید مصاحبه هم می‌کنم. تأکید می‌کنم چیزی برای پنهان کردن نداریم و من سؤالم این است که آیا در باشگاه دیگری با شما خبرنگاران این‌طور مهربانانه رفتار می‌شود؟ به خاطر همین مسائل من از شما خواهش می‌کنم دروغ ننویسید. به چیزی که اتفاق می‌افتد و با چشم خود می‌بینید، بپردازید. ما چیزی نداریم که بخواهیم آن را پنهان کنیم.

فوتبال ایران باید خوشحال باشد که نکونام دانش و تجربه خود را در لیگ برتر ایران عرضه می‌کند
وی در باره تقابلش با تیم‌های شاگردان سابقش از جمله علی دایی، یحیی‌گل‌محمدی و حالا جواد نکونام که همیشه بازی‌های سختی برای تیم او به حساب می‌آمده است، تصریح کرد: قبلاً هم گفته‌ام که ما به تیم نساجی نگاه مثبتی داریم و اعتقادمان این است که بازی خیلی سختی پیش روی‌مان است، اما یک صحبت کلی دارم. فوتبال ایران باید از این بابت خوشحال باشد که جواد نکونام دانش و تجربه خود را در لیگ برتر ایران عرضه می‌کند. نه فقط این مسئله کمک می‌کند به فوتبالیست‌ها که پیشرفت کنند بلکه تفکرات او به ساختن باشگاه هم خیلی کمک می‌کند. امثال نکونام در باشگاه‌های بزرگی کار کرده‌اند و خیلی خوب می‌توانند تجربه‌های‌شان را در باشگاه خود به کار گیرند. فکر می‌کنید کدام کشور در آسیا از بازیکنان بزرگ خود چنین استفاده‌ای می‌کنند، اما در ایران می‌بینیم علی دایی، علی کریمی، یحیی گل‌محمدی، امیر قلعه‌نویی، وینفرد شفر که بازیکنی بزرگ و مربی با کارنامه قهرمانی است در لیگ برتر فعالیت دارند و این مسئله خیلی به فوتبال ایران کمک می‌کند و واقعاً افتخاری بزرگ برای لیگ برتر ایران است.

نمی‌دانم سرمربی تیم ملی کیست و فدراسیون چه تصمیمی در این مورد خواهد گرفت
در ادامه سرمربی پرسپولیس ضمن تقدیر از سیدجلال حسینی در ارتباط با کنار گذاشته شدن او از تیم ملی توسط کارلوس کی‌روش که به نوعی خداحافظی این بازیکن از تیم ملی بوده است، گفت: هر مربی سبک کار خودش را دارد. در حال حاضر من نمی‌دانم سرمربی تیم ملی کیست و فدراسیون چه تصمیمی در این مورد خواهد گرفت، اما در زمان من که ۱۲ سال پیش بود بازیکنانی چون علی دایی، یحیی گل‌محمدی و سهراب بختیاری‌زاده که نفراتی بسیار باکیفیت بودن این افتخار نصیب‌شان شد که بازی خداحافظی‌شان را از فوتبال ملی در جام جهانی انجام دهند. این کمترین قدردانی بود که من می‌توانستم از این بازیکنان با افتخار و پرتلاشم بکنم، نفراتی که همه چیزشان را برای موفقیت در تیم ملی گذاشتند. دلم می‌خواست آنها به زیباترین نحو از فوتبال ملی کنار بروند و خیلی خوشحالم که این اتفاق افتاد.

امثال دایی، گل‌محمدی و بختیاری‌زاده افتخار فوتبال ایران هستند 
برانکو در این باره اضافه کرد: شاید شما یادتان نباشد، اما دوستان‌تان خیلی از من ایراد می‌گرفتند که چرا دایی، گل‌محمدی، بختیاری‌زاده در تیم ملی هستند، اما آن زمان ما واقعاً با این بازیکنان عالی نتیجه گرفتیم، نتایجی که نیاز به گفتن و تکرار آنها نیست. ما در بازی‌های آسیایی پوسان قهرمان شدیم در شرایطی که علی دایی با ما بود، اما به خاطر درگذشت پدرش به ایران برگشت. در جام ملت‌های آسیا با وجود حریفانی بسیار قدر سوم شدیم و بعد از آن با وجود همین رقبا به جام جهانی صعود کردیم. فکر می‌کنم این کمترین قدردانی است که من می‌توانستم از بازیکنان خود داشته باشم. قبلاً هم گفته‌ام این نفرات افتخار فوتبال ایران هستند و خیلی از آنها بعد از جام جهانی مربی شدند و برای کشورشان افتخار می‌آفرینند و برای کشورشان خدمت می‌کنند.

اگر دایی مربی نمی‌شد الان رئیس AFC بود
وی در خاتمه اظهار داشت: به جز نفراتی که نام بردم مهدی مهدوی‌کیا و مهدی هاشمیان نیز قطعاً مربیان خوبی خواهند شد. همچنین علوی که هم‌اکنون در خوزستان جوان‌ها را آموزش می‌دهد. مطمئن باشید اگر دایی مربی نمی‌شد الان رئیس AFC بود، اما در مورد سیدجلال باید بگویم او دیگر چطور بازی کند؟ آن‌طور که سید بازی می‌کند می‌تواند خیلی به تیم ملی کمک کند. او رکورددار قهرمانی در ایران است و اگر کسی در تیم ملی لیاقت بازی خداحافظی داشته باشد کسی جز سید جلال حسینی نمی‌تواند باشد.
لينک منبع

درباره ی admin

همچنین ببینید

گزارش تمرین پرسپولیس/ مرور کارهای تاکتیکی و فوتبال هدفمند در دستور کار شاگردان برانکو

پرسپولیس نیوز: تیم فوتبال پرسپولیس آخرین جلسه تمرینی خود پیش از دیدار برابر سایپا را امروز …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *