خانه / ویژه استقلال و پرسپولیس / استقلالی ها دوست نداشتند عملکرد خوبی داشته باشم / به باشگاه های اروپایی می گویم تا نیم فصل باید بمانم

استقلالی ها دوست نداشتند عملکرد خوبی داشته باشم / به باشگاه های اروپایی می گویم تا نیم فصل باید بمانم

پرسپولیس نیوز : علیرضا بیرانوند دروازه بان تیم ملی در جام جهانی ۲۰۱۸ مهمان برنامه بیست هجده بود.

علیرضا بیرانوند با حضور در برنامه ۲۰۱۸ پاسخگوی سوالات عادل فردوسی پور بود.

از اینکه در خرم آباد خیابانی به نامم خواهد شدخوشحالم
وقتی به ایران برگشتیم به همراه وحید امیری به خرم آباد رفتیم و مورد استقبال مسولان و مردم قرار گرفتیم. جا دارد تشکر ویژه ای داشته باشم از همه آنهایی که این برنامه را تدارک دیدند و ما شرمنده محبت خود کردند. گفته شد که در خرم آباد خیابانی را به نام خواهند کرد که باعث افتخارم خواهد بود.

داستان بیرانوند و تیم ملی
ابتدا قبل از جام جهانی ۲۰۱۴ به تیم ملی دعوت شدم و به همراه آقای مجید صالح به افریقا رفتیم. قرار بود تیم ملی از آنجا به اتریش برود و سپس راهی برزیل شود. من در آن مقطع  توانستم در فهرست ۳۰ نفره کی روش قرار بگیرم اما به برزیل نرسیدم. بعد از آن در جام ملت ها هم همراه تیم ملی بودم و سپس در تمامی بازی های مقدماتی جام جهانی گلر فیکس تیم ملی بودم. وقتی تا روزهای آخر بدون گلر خورده بهترین عملکرد را داشتم تصور می کردم دروازه بان فیکس تیم ملی خواهم بود. اما آقای کی روش در جلسه ای گفتند تمام این بازی ها را فراموش کنید و از این به بعد هیچ کس نباید بلیت روسیه خودش را قطعی بداند.

زندگی شخصی
رسانه های خارجی در مورد داستان زندگی ام مانور زیادی دادند و حتی با من گفتگوی اختصاصی داشتند. آن روزها خیلی سخت بود. همه سختی هایی که کشیدم را همه می دانند. نمی خواهم دوباره تکرار کنم اما من روزهای سختی را پشت سر گذاشتم.

کلیپ چطوری کریس
قبل از آغاز جام جهانی شوخی های زیادی با من می شد و کلیپی برایم ساخته بودند که از زبان رونالدو می گفتند:‌ چطوری بیرانوند؟ این شوخی ها در فضای مجازی مرا مجاب به تمرینات سخت تر می کرد. هواداران استقلال چون دروازه بانی در تیم ملی نداشتند دوست داشتند من عملکرد خوبی نداشته باشم اما من با همه وجود تمرین کردم تا خودم را ثابت کنم.

شیطنت رسانه ها
من برای رسیدن به پیراهن تیم ملی خیلی زحمت کشیدم و برخی رسانه ها مرا خیلی اذیت می کردند. مثلا تا دو روز قبل از بازی اول می نوشتند: سورپرایز کی روش برای دروزاه تیم ملی. این خیلی برایم دردناک بود. وقتی در اردوی ترکیه بودیم ثانیه شماری می کردم به روسیه برویم و وقتی بازی اول مقابل مراکش درون دروازه ایستادم یاد گذشته ام افتادم که از کجا به اینجا رسیده ام.

لحظه مهار پنالتی رونالدو
قبل از آغاز بازی ها من کلیپی منتشر کردم و برای رونالدو کری خواندم. همه به من انتقاد می کردند که این چه حرفی است که می زنی؟ مگر تو که هستی. مگر کریس رونالدو رو می شناسی اما می خواستم با این کار به خودم روحیه بدهم. وقتی لحظه پنالتی اتفاق افتاد تا ویدیوچک انجام شود دو سه دقیقه ای طول کشید. در تمام این مدت با خدا حرف می زدم و همه لحظات سخت زندگی ام را مرور می کردم. می گفتم خدایا من کجا و رونالدو کجا. اما وقتی توپ را گرفتم انگار همه دنیا را بغل کرده بودم. روی توپ خوابیدم و چشمانم را بستم. انگار چشمانم رفته بود و پورعلی گنجی آمد بیدارم کرد. بعد از پنالتی به خودم می گفتم باید تمرکزم را از دست ندهم چون اگر گل می خوردم ارزش این پنالتی از دست می رفت. من برای کسب دو بار قهرمانی با پرسپولیس خیلی سختی کشیدم اما تجربه کردن لحظات سخت برای گرفتن پنالتی رونالدو چیز دیگری بود. من بارها ضربات پنالتی رونالدو را آنالیز کرده بودم و تصمیم خودم را گرفته بودم که به سمت چپ بروم. البته لطف خدا شامل حالم شد و با دماغ بزرگی که دارم توانستم در مهار ضربه پنالتی از آن استفاده کنم.

حسرت برای موقعیت از دست رفته مهدی طارمی
همه مردم مهدی را درک می کنند. بعد از صحنه پنالتی مهدی گفت پاهایم جان ندارد ولی بعد از گرفتن پنالتی انگار تازه جان گرفته بودیم. مهدی توپ های سختی را گل کرده بود ولی آن صحنه شرایط خاصی داشت. واقعا توپ سختی بود و نمی توان به مهدی خرده گرفت.

مردم می خواهند کی روش بماند
ما می توانیم برای ایران در جام ملت ها افتخارآفرینی کنیم. چیزی که می تواند مردم را خوشحال کند حفظ کادر فنی تیم ملی است. مسعود شجاعی تعریف می کند و از شرایط تیم ملی قبل و بعد از حضور کی روش می گوید. ما شرایط خیلی خوبی داریم و به تیم بزرگی تبدیل شدیم و می توانیم با قهرمانی در آسیا مردم را خوشحال کنیم. کی روش بهترین عملکرد را داشته و باید برای تیم ملی حفظ شود.

کی روش از ما جنگندگی می خواست
کی روش می گفت شما الان ۸۵ میلیون نفر ایرانی هستین که ۲۳ نفرتان در کنار من حضور دارد. نباید به چیزی فکر کنید. او می گفت تنها به موفقیت فکر کنید که بعد از نمایش خوب در جام جهانی پول و ماشین و خانه سراغ تان می آید. کی روش هنگام خوردن ناهار و شام فیلم های سینمایی جنگی برای ما نمایش می داد. مثل فیلم نجات سرباز رایان و قصد داشت با این کار روحیه جنگندگی را در ما به وجود بیاورد. کی روش به خاطر ما مقابل تیم ملی کشورش ایستاد و به بازیکنان کشورش توهین کرد.

کشمکش برانکو و کی روش به نفع هیچکس نیست
من نباید در مورد این دو مربی صحبت کنم. آنها کارنامه مشخصی دارند و کشکمکش این دو به سود هیچ کس نیست. نه آقای کی روش با ما صحبت می کنند و نه آقای برانکو با بازیکنان حرف می زنند. هیچ وقت کی روش به عنوان بازیکنان پرسپولیس با ما صحبتی علیه برانکو نکرده است.

از چند تیم لیگ اسپانیا و سری آ ایتالیا پیشنهاد دارم اما دو سال با پرسپولیس قرارداد دارم و به آنها گفتم اول باید با باشگاه صحبت کنند. باشگاه شرایط خوبی ندارد و من خواستم اگر قرار است به تیمی بروم نیم فصل در پرسپولیس بمانم و پس از آن بروم.

 
لينک منبع

درباره ی admin

همچنین ببینید

گزارش تمرین پرسپولیس/ مرور کارهای تاکتیکی و فوتبال هدفمند در دستور کار شاگردان برانکو

پرسپولیس نیوز: تیم فوتبال پرسپولیس آخرین جلسه تمرینی خود پیش از دیدار برابر سایپا را امروز …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *